Genç çiftlerin Yeni Trendi Pop Up düğün !

Birkaç hafta öncesine kadar Pop-Up düğün kavramını hiç duymamıştım. Yeni evlenecek bir arkadaşım yurtdışındaki bu yeni trend hakkında bahsedince araştırmak ve sizlerle paylaşmak istedim.

“Sadece gidiyorsun ve evlenip dönüyorsun” dedi. “Eğer bildiğimiz düğün hazırlıklarının stresine ve maliyetine katlanmak istemiyorsan, mükemmel!”

Daha fazla bilgi edinmek istedim, bu yüzden dostum Google a sordum: “Pop-Up düğün nedir ?”

Araştırmam sırasında farkına vardım ki, Pop-Up düğünlerinin hepsi aynı değil ve birbirinden çok farklı temalara rastlayabiliyorsunuz. Fakat Pop-Up düğünlerinin ortak bir amaca hizmet ettiği de bariz;  evlenecek çiftlere kolay organize edilebilen ve çok pahalı olmayan, ama bir o kadar da zevkli bir düğün ortamı sağlamak.

Evlenecek her çiftin düğününü aylar öncesinden planlamadığını ve aynı bütçeye sahip olmadığını dikkate alırsak Pop-Up düğün gerçekten çiftler için güzel bir fikir.

Bazı Pop-Up düğünleri davetli misafirler olmadan sade bir evlilik kaçamağı gibi tasvir edilebilir. Avustralya’daki Pop Up Wedding bu yeni trendi ve hizmetlerini şu şekilde açıklıyor:

“Çiftlerimiz için en havalı mekanı, en iyi fotoğrafçıyı, en yaratıcı stilist ve çiçekçiyi bir araya getirerek bir saat boyunca hiçbir stres ve tantana yaşamadan, birkaç misafirleri ile hayal ettikleri düğün ortamını sağlıyoruz.”

Yine Avustralya’daki Perth Pop-Up Düğün, ise 16 kişilik bir davetli listesine göre sekiz farklı mekânda hizmet veriyor.

Türkiye’deki yıldırım nikahı yapmak zorunda olan çiftlerimiz,  hem balayı hem de düğünümüz olsun diye Avustralya’nın yollarına mı düşer? Yoksa bu trend yavaş yavaş Türkiye ye de gelir mi?