Yılbaşı Hedİyesİ Fİkİrlerİ

2016 yılını geride bırakmamıza sayılı günler kalırken, yılbaşı günü heyecanını yaşamaya başladınız mı? Hatta sevdikleriniz için ne hediye alsam diye günlerdir düşünüyor musunuz?

Cevabınız “Evet” ise sizin için hazırladığımız  ipuçlarımıza ve ürün çeşitlerimize göz atın deriz.

  • Hediye alacağınız kişilerin listesini yapın

Kime hediye alacaksınız ve kişilerin isimleri, ilgi alanları nelerdir gibi detayları hatta onları size çağrıştıran kelimeleri not alarak başlayabilirsiniz planlamanıza. Mümkün olduğu kadar spesifik detay yazmanız bir sonraki düşünme adımınızı kolaylaştıracaktır.

  • Kişilerin öncelikli ihtiyaçlarının neler olabileceğini düşünün.

Hediye almayı planladığınız kişi sizin yanınızda bir ihtiyacını dile getirmiş olabilir, yakın zamanda yeni bir işe başlamış veya yeni doğum yapmış olabilir. Dolayısıyla bu tarz sohbet anlarınızı hatırlayıp listenize not almakta fayda var 🙂

  • Giyim tarzlarını, kullandıkları eşyaları,okudukları kitapları ve gazeteyi gözünüzde canlandırın.

Çok spor bir giyim tarzı olan kişiye klasik bir kıyafet almak veya sık giydiği renk tarzı dışında bir hediye almak yılbaşı hediyenizin değişim kartı kullanma olasılığını arttırabileceği için kişi listenizde hediye almayı planladığınız kişilerin yanlarına spor, klasik, enerjik,mistik vb ufak ekleyebilirsiniz.

  • Duygu uyandıracak bir hediye ne olabilir diye düşünün.

“Herşey unutulur fakat ne hissettirdiğiniz unutulmaz .” sözünden yola çıkacak olursak, hediyenizi kalıcı kılmak için karşınızdaki kişinin duygusal yapısını da göze almanızda fayda var. Yine listenize ufak notlarla duygusal, ciddi, konuşkan, sohbeti seven, fotoğraf paylaşmayı seven, doğada geçirdiğinde motivasyonu artıyor, sosyal sorumluluk alanında çalışmaları ona iyi geliyor, ailesiyle vakit geçirdiğinde kendisini daha iyi hissediyor v.b gibi detayları da not alarak şekillendirmeniz hediye seçeneklerini size daha geniş verecektir.

  • Zamanınızı hediye olarak sunabileceğinizi hatırlayın.

Kişiler çok yoğun olabilir ve en önemli ihtiyaçları onların yapmaları gereken işleri yetiştirmeleri veya dinlenmeye fırsat bulmaları olabilir. Fiziksel bir hediye yerine karşımızdakine onun yerine kendi zamanımızdan vakit ayırarak birşeyler yapabilmek de en güzel hediyelerden biridir.

  • Ev yapımı bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Yağlı boya, takı tasarımı, geri dönüşümlü maddeler, fotoğrafçılık, mum yapımı, defter yapımı, çanta tasarımı, fotoğraf albümü v.b alanlarda  kendi yetenekleriniz ile birşeyler üretmeniz de karşınızdaki kişilere samimi bir yılbaşı hediye seçeneği olabilir.

  • Hediyenizle birlikte kart vererek yılbaşı hediyenizi daha kalıcı kılabilirsiniz.

Hediyeniz üzerinde yerleştirilmiş ve kendi hazırladığınız bir şiiri veya yazıyı içeren bir kart hediye vereceğiniz kişide hem kalıcılık yaratacak hem de hediyenizin duygu etkisinin daha çok artmasını sağlayacaktır.

BelartoTürkiye olarak, davetiye alanında Avrupa kalitesinde hizmet vermenin yanısıra, UNICEF VE TEGV’in e-mağaza hediyelik ve kartlarının lisansörü olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yılbaşı hediyelerinizde TEGV veya UNICEF resmi e-mağazalarımızdan alışveriş yaparak sizler de çocuklara umut olabilirsiniz.  Yeni yıl kartları, bebek mil kartları, anahtarlıklar, defterler, bileklikler, kitap ayraçları, oyuncaklar, kupalar, 2017 mutluluk ajandası, çanta v.b çeşitler sizi bekliyor.