Baby Shower Önerileri

Baby Shower Önerileri

Bebeğin doğumu hem bebek, hem de aile için önemli bir olaydır. Özel bir kutlamayı hak eder. Baby Shower ise size bu fırsatı sunar.

Kim düzenler?

Sanki hediye istiyormuş gibi görünmemek için aileden birinin düzenlemesi tercih edilmese de günümüzde yakın bir akraba, arkadaş ya da iş arkadaşı Baby Shower hazırlayabilir.

     Babyshower ne demek?

Ne zaman yapılır?

Doğumdan bir ay öncesi, anne için de moral olması açısından iyi bir zaman olabilir. Ancak tarihine anne ile konuşup karar vermek elbette en doğrusu olur. Eğer bebek doğduktan sonra yapmak isterseniz, o da olur. O zaman ana konunun bebek olduğu için sohbet konusu da bebek olacaktır.

Sürpriz bir Baby Shower?

Müstakbel annenin ve davet edecekseniz babanın süprizlere yaklaşımını öğrenmek iyi olabilir çünkü bazı insanlar habersiz etkinlikler karşısında garip kalabilir. Öte yandan eğer anne ve babayı da sürece dahil ederseniz sonuçtan memnun olmaları daha olası olabilir.

Nerede yapılır?

Müstakbel annenin evi dışındaki herhangi bir yerde olabilir. Organize eden kişinin evinde olabileceği gibi, restoran ya da otellerde de yapılabilir.

Kimler davet edilsin?

Eğer yakın bir arkadaşınızın Baby Shower ya da bebek doğum (Yeni Doğan) etkinliğine ev sahipliğin yapıyorsanız, aklınızda zaten bir misafir listesi vardır. Yine de son kararı vermeden onur konuğunuz ile listeyi paylaşmak iyi bir fikir olabilir. Eğer anne baba için çok önemli biri var ve katılamıyorsa, etkinlik esnasında onlarla Skype yad da görüntülü konuşma ile irtibat kurmayı da düşünebilirsiniz.

Ne tür davetiyeler göndermeliyim?

Etkinliğe özel, burada çeşitli modellerini bulabileceğiniz baby shower kartları tasarlayıp posta veya e-posta ile ya da sosyal medyada etkinlik oluşturarak duyurabilirsiniz. Davetiyenizde temel bilgilerin bulunduğuna emin olun, kim, ne, nerede, ne zaman ve LCV bilgilerinin olduğundan emin olmanız faydalı olabilir.

Davetiyeleri ne zaman göndermeliyim?

Önerilen süre altı hafta öncesidir. Bu sayede misafirlerin takvimlerini ayarlaması ve en uygun hediyeyi almaları için zamanları olmuş olur.

Baby shower’da neler yapılır?

Baby Shower süsleri ve parti malzemeleri gerekir, temalı davetiyeler, balonlar, peçeteler, bardaklar, fincanlar, tabaklar, masa örtüleri, konfetiler, dekorasyon malzemeleri ile iyi bir hazırlık yapılır. Diğer önemli kısımlar ise yeme-içme, oyunlar ve hediyelerdir. Yiyecek ve içecekler etkinlik gün ve zamanına göre karar verilebilir. Oyunlara karar vermeden önce anne ve katılacaksa babanın fikirlerini almak çok önemlidir. Bazı kimseler eğlenceli ve biraz aptalca görünen baby shower oyunlarını severler ancak bazıların dahil olması için başka bir oyun bulmak gerekebilir. Mesela oyunları kazananlara sürpriz ödülleriniz olabilir. Hediye açma kısmı ise en eğlenceli kısımlardan biridir.

Hediye olarak ne almalıyım?

Anne adayının ihtiyaç duyabileceği bebek bezleri, biberonlar, emzikler, ayakkabılar, çoraplar, bebek battaniyeleri ve zıbınlar

Baby Shower Hatıraları

Bunlar misafirler için o günden anı olarak kalacak nesnelerdir. Temalı sabun, mum, çerçeve, defter, kalem, mutfak malzemesi ya da bebek doğum kartları olabilir.